Najczęściej zadawane pytania
Koszt naszej usługi (materiał i wykonanie) są znacznie tańsze niż cena samych tylko popularnych materiałów izolacyjnych dostępnych w marketach budowlanych. Ponadto oferujemy to, czego nie ma w marketach: długoletnią gwarancję.
Producenci środków izolujących podają ilości technologiczne zużycia środków obliczonych w warunkach laboratoryjnych. Mury w starych budynkach posiadają natomiast rozwarstwienia, pory, szczeliny, pustki, nieszczelne fugi itd. Powoduje to znaczne zwiększenie zużycia w stosunku do danych z instrukcji technicznych. Stosowanie w tych warunkach ilości technologicznych nie zapewnia prawidłowej izolacji muru, niestety większość wykonawców poprzestaje na tym, aby ograniczyć koszty i nie dopłacić do interesu. W naszych pracach nie stosujemy terminu „ilości technologiczne” i używamy takich ilości, aby skutecznie wytworzyć izolację w każdym typie muru. A przy tym koszt naszej usługi (materiał plus wykonanie) są tańsze niż cena popularnych materiałów izolacyjnych dostępnych w marketach budowlanych.
Wystarczy zmierzyć grubość i długość murów oraz rodzaj materiału, z jakiego jest wykonany. Następnie skontaktować się z nam podając nazwę miejscowości wykonania prac.
Wilgotna ściana tak samo jak mokre ubranie nie trzyma ciepła. Rachunki za ogrzewanie mogą być wyższe nawet o 100%. Substancją budowlana ulega destrukcji, występuje zagrzybienie i zły mikroklimat. Wartość nieruchomości maleje o kilkanaście procent.
Często po ociepleniu starych domów styropianem, ich zawilgocenie gwałtownie rośnie, ponieważ nie posiadają sprawnych izolacji przeciwwilgociowych a nowa warstwa termoizolacyjna nie pozwala na oddychanie murów. Odtworzenie izolacji powinno nastąpić dużo wcześniej niż ocieplenie budynku.
Wilgotne podłoże stanowi pożywkę dla grzybów i pleśni. Ich występowanie powoduje podrażnienia skóry, dolegliwości dróg oddechowych, zawroty głowy, zaburzenia pamięci, niebezpiecznych choroby nerwowe, a także rakotwórczość.
Po wykonaniu izolacji bezpłatnie pomagamy naszym klientom w prawidłowym doborze materiałów budowlanych oraz ich zastosowaniu, jeżeli planują dalszy szybki remont zawilgoconej nieruchomości. Nie można przeprowadzić gruntownego remontu mocno zawilgoconego budynku bez choćby kosmetycznych robót uzupełniających.